Mieszkowickie Kaziuki w Zapusty

Kaziuki to wydarzenie, którego historia sięga jeszcze początku XVII w. w dzień św. Kazimierza odbywa się jarmark odpustowy połączony z występami artystycznymi. Od pewnego czasu Kaziuki są obchodzone także w polskich miastach. W Mieszkowicach w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury tego rodzaju spotkanie odbyło się w ostatni czwartek karnawału w tzw. Tłusty Czwartek. W Kaziukach mógł wziąć udział każdy kto chciał się dobrze bawić przy muzyce kresowej.

Na scenie wystąpiły następujące zespoły: „Emeranto” i „Od Serca” z Chojny, chór „Marzenie” z Polic, „Platerówki” z Boleszkowic, „Kalimera” z Cedyni oraz „Sami Swoi”, „Dobrawa” i „Niespodzianka” reprezentujące MGOK Mieszkowice.

Muzyka, która płynęła ze sceny wzruszała, bawiła, wywoływała nostalgię wśród zebranych.

W trakcie imprezy każdy mógł skosztować tradycyjnego pączka oraz posilić się tradycyjną kresową zupą SOLIANKĄ przygotowaną przez pracowników MGOK.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji tegorocznych Kaziuków min. Stanisławowi Ciszkowi za pyszne pączki, zespołom i instruktorom za przygotowanie występów, Sławomirowi Młynarczakowi za obsługę nagłośnienia, obecnym za wspaniałą atmosferę.

Tradycyjnie zapraszamy za rok.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
-->