Kaziuki 2018

Miłość do muzyki była, jest i będzie, zawsze powodem do spotkań zespołów. Niezależnie od tematyki takie spotkania mają swój niepowtarzalny charakter. Tematem przewodnim spotkania w marcu, organizowanym przez MGOK, była piosenka kresowa.
            Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 zespołów: Platerówki z Boleszkowic, Emeranto z Chojny, Cantores z Witnicy Gorzowskiej, Nowinianki z Nowin Wielkich, Kalimera z Cedyni, Macierzanka z Pacholąt, Sami Swoi z Zielina, Niespodzianka, Dobrawa i Kapela Niedźwiadki z Mieszkowic oraz Chór Marzenie z Polic, który niestety z powodu choroby wielu członkiń nie dojechał do nas. Swoją obecnością zaszczycili nas min. Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa oraz sołtys Zielina Józef Mroziak.
            Po przywitaniu gości w imieniu dyr. Barbary Nowickiej, Zbigniew Ciszek zaprosił do obejrzenia i wysłuchania występów poszczególnych zespół. Jak zwykle zespoły nie zawiodły i popisy przygotowane przez nich dały wiele wspomnień, wzruszeń zgromadzonej publiczności.

W międzyczasie mogliśmy posilić się barszczem ukraińskim przygotowanym przez panią Beatę i panią Danutę, którym składamy gorące podziękowania.

Na zakończenie na scenie zaprezentowała się Kapela Niedźwiadki, która w tym roku obchodzi 35 lecie istnienia. Zebrani goście odśpiewali gromkie „STO LAT” a pani Zofia Szeremeta w imieniu wszystkich złożyła na ręce „Freda” życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata pracy artystycznej.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wspomogli nas przy organizacji Kaziuków 2018. Do zobaczenia za rok.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
-->