Spotkanie zespołów śpiewaczych - CECYLIADA 2010

Święto piosenki religijnej i pieśni przygodnych w ramach "Spotkania zespołów śpiewaczych -Cecyliada 2010" odbyło się w sobotę 20 listopada 2010 w Zielinie. Było to już ostatnie działanie projektu kulturalnego "Wspólnie -Twórczo - Mieszkowice 2010", realizowanego przez MGOK Mieszkowice w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pomerania Interreg IVA . Uczestniczyły w nim zespoły z Cedyni -Cziborzanie, z Chojny- Retro i Emeranto, z Boleszkowic -Platerówki, z MGOK Mieszkowice- Składak, Niespodzianka, Dobrawa i Sami Swoi oraz goście z Niemiec z Chór z Eberswalde .Chor Gemainschaft Liepe. Spotkanie nie miało formuły konkursu (rywalizacji) i może właśnie dlatego przebiegało bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze.

Każdy polski zespół wykonywał 3 utwory. Były to klasyczne pieśni religijnej oraz nowe mniej znane piosenki o tematyce sakralnej. Goście z Niemiec dali popis swych umiejętności w różnorodnym repertuarze od pieśni operowych do standardów muzyki rozrywkowej.

Na uwagę zasługuje fakt śpiewania bez mikrofonu, a często także a capella. Wspólnie śpiewano znane pieśni, a razem z chórem z Eberswalde naszą pieśń "Szła dzieweczka do laseczka".

Na zakończenie prezentacji po kierunkiem instruktora Zbigniewa Ciszka razem wykonano łacińską pieśń Ubi caritas. Na pamiątkę spotkania w Zielinie każdy zespół otrzymał piękną statuetkę i dyplom oraz słoneczniki z bibuły wykonane przez panie z KGW w Zielinie. Barbara Nowicka podziękowała wszystkim uczestnikom Cecyliady oraz paniom z KGW z Zielina za smaczny poczęstunek i przepiękną dekorację sali. Pełna sala wykonawców, widzów, przyjazne uśmiechy oraz deklaracje udziału w kolejnych imprezach polsko -niemieckich to dowód na to, że warto realizować projekty, które rozszerzają ofertę kulturalną w regionie.

Fotorelacja w galerii...

Dzień wcześniej odbyła się również Cecyliada dla dzieci i młodzieży.

Fotorelacja w galerii...

 
-->