Narodowe Święto Niepodległości 2010

W przededniu Święta Niepodległości w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbyło się spotkanie z piosenką okresu walk o wolność Polski pn. "Nasza Niepodległa".

Wyboru repertuaru dokonał instruktor Zbigniew Ciszek i pod jego kierunkiem zespoły z MGOK; Dobrawa i Sami Swoi przygotowywały się do tego radosnego wieczoru. Również zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej z Mieszkowic wraz panią Sylwią Skórską wziął udział w tym projekcje.

Dopisali także mieszkańcy Mieszkowic wśród których byli min. nasi kombatanci. Publiczność otrzymała teksty piosenek, wśród nich były te znane ; "Jeszcze jeden mazur dzisiaj" czy też "Przybyli ułani" oraz nie mniej skoczne ale rzadziej wykonywane takie jak "Szwoleżerowie", "Sygnał". Zespoły tym razem nie śpiewały ze sceny, lecz członkowie siedzieli pośród publiczności. Przy akordeonowym akompaniamencie Z.Ciszka, cała sala ze wzruszeniem śpiewała patriotyczne i wojenne teksty. Wspólne wykonanie 14 piosenek zostało utrwalone na taśmie filmowej. Na zakończenie wieczoru wielu gości wyraziło uznanie pomysłodawcom za niekonwencjonalne uczczenie święta wolności, mając nadzieje na kolejne wspólne śpiewanie już wkrótce.

Fotorelacja w galerii...

 
-->