Warsztaty rękodzieła - Haft 23 października 2010

Kończy się realizacja projektu "Wspólnie -Twórczo -Mieszkowice 2010" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa FMP Interreg IVA Euroregionu Pomerania. W Czelinie w sobotę dnia 23 października spotkały się panie z organizacji kobiecych Polski i Niemiec: Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Mieszkowice i stowarzyszeń kobiecych ze Schwedt i Bad Freienwalde.

Witając gości Barbara Nowicka - koordynator projektu podkreśliła twórczy charakter działania, bo uczestniczki nabyte umiejętności przekażą dalej swoim koleżanką, tak aby w przyszłości zorganizować wystawę prac.

Przewodnicząca KGW z Czelina Danuta Zieja powiedziała, że jest to pierwsze spotkanie w nowo powstałej świetlicy wiejskiej i liczy na kolejne twórcze warsztaty z udziałem koleżanek z Niemiec. Krzysztof Karolak przedstawił prezentacje multimedialną o spotkaniach polsko -niemieckich z udziałem byłych i obecnych mieszkańców Czelina oraz sąsiadów za Odry z Gross Neuendorf i działalności miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Po tym wstępie wszyscy obecni przystąpili do pracy. Tematyką warsztatów był trudny ale piękny haft przewlekany zwany także haftem norweskim. Swoje prace przywiozły panie z Niemiec Anna Hähnel i Petra Neitzke . Zaangażowały się one w przekazaniu swojego doświadczenia uczestniczkom spotkania.

Każda osoba otrzymała zestaw do wykonania jednej pracy. Panie, ale i młodzież szkolna wytrwale, choć nie bez nerwów zagłębiały się w trudny ale bardzo satysfakcjonujący kunszt sztuki hafciarskiej. Precyzja wykonania to gwarancja sukcesu, bo w pracy nie można zrobić żadnego błędu, tym większa była radość osób, którym to się udało. Oczywiście jedno spotkanie jest nie wystarczające aby wykonać całą robótkę, dlatego Barbara Nowicka zaprosiła do kontynuowania prac na wtorkowych zajęciach w MGOK. Na zakończenie warsztatów podziękowano gospodyniom z Czelina za przepyszny obiad i ciasto, a każdą uczestniczkę obdarowano pamiątkowymi gadżetami promującymi projekt.

Fotorelacja w galerii ...

 
-->