Ferie zimowe w MGOK Mieszkowice

 STROONAMGOKFERIE

Jak co roku Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach przygotował szereg atrakcji dla dzieci w czasie ferii zimowych trwających od 10 do 21 lutego br. Nie zabrakło tradycyjnych warsztatów wokalnych, zajęć plastycznych oraz kącika gier. Przy współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowaliśmy zajęcia w bibliotece podczas których uczestnicy: poznali zasady funkcjonowania biblioteki, wykazali się wiedzą na temat bajek oraz malowali ulubionego bohatera książek. W czasie warsztatów kulinarnych dzieci piekły ciastka przyozdabiając je słodkościami. Na długo w pamięci pozostanie wizyta na stacji PKP gdzie poznaliśmy bardzo odpowiedzialną pracę zawiadowcy stacji a później udaliśmy się do piekarni by obserwować w jaki sposób powstaje chleb.
Bajka „Złota kaczka” w wykonaniu aktorów teatru Krak – Art z Krakowa to kolejna propozycja dla najmłodszych a pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowicach uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. W naszym programie nie mogło zabraknąć gier historycznych prowadzonych przez Dyrektora i pracownika Muzeum Pamiątek 1 AWP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Po raz pierwszy w planie ferii pojawiły się warsztaty origami. Ferie zakończyliśmy czwartkowym ogniskiem i piątkowym Balem Karnawałowym, który zgromadził około 60 dzieci przebranych w różnorakie stroje.
Składamy podziękowania wszystkim, którzy wsparli nas podczas organizacji tegorocznych ferii: OSP Mieszkowice, Wojciechowi Kadzikowskiemu – piekarnia Mieszko Mieszkowice, pracownikom PKP w Mieszkowicach, MGBP w Mieszkowicach, Muzeum Pamiątek 1 AWP oraz DZM & TMZM, Sołectwu Plany oraz Helenie Chodynieckiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

FOTOREL  I tydzień ferii

FOTOREL II tydzień ferii

 

 
-->