Wydarzenia


Majówka w Mieszkowicach

 

         Po uroczystościach patriotycznych z okazji obchodów Konstytucji 3 Maja na Placu Wolności rozpoczęła się Mieszkowicka Majówka. Na początku swoim głosem zauroczyli nas wokaliści: Kacper Mielnik, Zuzanna Ignatowska, Kinga Kościelna, Natalia Ziembowska, Jagoda i Adrianna Iwan. Tematyka wykonywanych utworów była różnoraka – łączył je miesiąc maj: patriotyzm, wiosna, matura, dzień matki. Następnie wystąpiły zespoły Little Six oraz The Black Birds. Są to zespoły, w których skład wchodzą uczniowie uczęszczający do prywatnej szkoły muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie nad Odrą. Przy muzyce wykonywanej przez zespoły Niespodzianka i Składak co niektórzy odważniejsi ruszyli w tany.
         Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji majówki. W szczególności panom Jarosławowi Błoniarczykowi i Sławomirowi Młynarczakowi – przy nagłośnieniu; Wojciechowi Patynowskiemu z zespołu Składak za wypożyczenie perkusji; Michałowi Sobczyńskiemu i pozostałym nauczycielom ze szkoły muzycznej za ogromne zaangażowanie i przygotowanie zespołów do koncertu. Dziękujemy członkom zespołów Little Six i The Black Birds za wspaniałą muzykę a ich rodzicom za obecność i wsparcie. Paniom z zespołu Niespodzianka za prezentację wspaniałych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej i nie tylko. Należy nadmienić iż panie na każdy występ przygotowują nowy repertuar.
         Dziękujemy wszystkim, którzy nie zostali wymienieni a w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji majowego święta.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Obchody lecia KGW w Zielinie

 

            Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie dnia 14 kwietnia 2018 roku obchodziło jubileusz 60 lecia i 15 lecia ciągłej aktywności koła pod przewodnictwem Zofii Szeremety. Świętowano także długoletnią współprace Koła Gospodyń Wiejskich w Zielinie z Frauenzentrum ze Schwedt.

            Uroczystość odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach pn." Polsko-niemieckie spotkania integracyjne - Mieszkowice 2018" dofinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania i budżetu państwa.

            W pięknie przystrojonej świetlicy wiejskiej gości przywitały Zofia Szeremeta przewodnicząca KGW i Barbara Nowicka - dyrektor MGOK. Na uroczystość przybyli min. Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa i Sekretarz Gminy Teresa Hryniewicz, Eugeniusz Bieliński Radny RM, Sołtys Józef Mroziak, ksiądz proboszcz Marek Siedlecki, Komendant OSP Zielin Tadeusz Szymczak, Dyrektor SP Zielin Joanna Flamer, Grzegorz Mazur Prezes - Stowarzyszenia Sołtysów. Przybyła również 20 osobowa delegacja z Frauenzentrum pod przewodnictwem Annetty Lang oraz delegacje wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Mieszkowice i goście z KGW Stołeczna, Witnica i Stara Rudnica. Serdecznie powitano seniorki działające przed laty w KGW Zielin.

            Przewodnicząca Z. Szeremeta przedstawiła skrótowo działalność koła. Zaprosiła do zapoznania się z treścią broszur wydanych z okazji jubileuszów 10 lecia 2003 - 2013 oraz broszury o latach 2013 – 2018, oglądania tablic informacyjnych z działalności koła i wystawy akwareli wykonanych na warsztatach w Frauenzentrun w Schwedt.

            Następnie zaproszono członkinie KGW Zielin na scenę, a gości o składanie okolicznościowych życzeń. Burmistrz Andrzej Salwa pogratulował pięknego jubileusz. Podkreślił znaczenie udziału wszystkich kół KGW w wielu imprezach gminnych, a w szczególności w jarmarkach, świętach gminy oraz dożynkach.

W krótkiej części artystycznej wystąpili; uczniowie SP Zielin, Zuzanna Wesołowska i grupa taneczna oraz zespół wokalny SAMI SWOI. Niespodzianką był owacyjnie przyjęty pokaz taneczny w wykonaniu członkiń KGW Zielin – nazwany z żartem i z dystansem "wisienką na torcie" przygotowany przez Annę Stadler (Szkoła Tańca Siempre Latino). A po nim okazjonalny toast i gromkie "100 lat" dla KGW Zielin oraz jubileuszowy tort (prezent od Wojciecha Kadzikowskiego PHU Mieszko Mieszkowice).

            Panie z KGW Zielin powiedziały, że ... " serdeczności i życzenia będą je mobilizowały do dalszej twórczej aktywności, wspólnej pracy i bycia razem. Zapraszają jednocześnie w swoje szeregi nowe koleżanki".

            Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada i zabawa integracyjna.

            KGW Zielin dziękuje wszystkim bardzo serdeczne za przybycie na uroczystość i okazaną pomoc i wsparcie.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Warsztaty malowania akwarelami

 

W ramach bliźniaczego projektu FMP Interreg VA Frauenzentrun ze Schwedt pn."Wzajemnie dla siebie kobiety nad Odrą" odbyły się 11 kwietnia 2018 w Frauenzentrum warsztaty malarstwa akwarelowego. Nasza 10 osobowa grupa kobiet z KGW była pod wrażeniem prowadzącej instruktorki Gisela Hinze ze Schwedt, która rzetelnie i dokładnie krok po kroku uczyła nas tej trudnej ale wdzięcznej techniki malarskiej. Sposób prowadzenia i nasze zaangażowanie przyniosło efekty w postaci ukończonych obrazków, których tematyką był czerwony kwiat hibiskusa. Każda z prac była piękna i niepowtarzalna, a wartością dodaną była wspólna wesoła integracyjna atmosfera, za którą pięknie dziękujemy Annette Lag i jej koleżankom z Frauezentrum ze Schwedt.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Przegląd Pieśni Pasyjnych

W sobotę 24 marca w Lipianach odbył się XI Wojewódzki Przegląd Pieśni Pasyjnych. W tym przeglądzie wzięły udział dwa nasze zespoły: Dobrawa i Sami Swoi - oba pod kierunkiem Zbigniewa Ciszka. W zeszłym roku zespół Sami Swoi zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii. W tym roku zespół uplasował się również wysoko bo na drugim miejscu.
Zespołom gratulujemy udziału w tym przeglądzie.

FOTORELACJA-wydarzenia

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->