Wieczornica Papieska- NIE LĘKAJCIE SIĘ

Rok 2020 poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II – w październiku przypadła bowiem 42 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach przygotowały koncert „Nie lękajcie się".

W piątkowy wieczór, 16 października mieszkowiczanie mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu. W kościele parafialnym wystąpiły zespoły i soliści: Dobrawa, Sami Swoi, Jagoda Iwan, Lena Kopaczel, Adrianna Iwan, Grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Mieszkowicach, Dawid Mazurkiewicz, Alicja Łuszczek, Kacper Mielnik, Maksymilian Szacht, Anastazja Kołodziejczyk, Michalina Lewandowska. W repertuarze, poświęconym Janowi Pawłowi II znalazły się min. takie utwory jak Barka, Abba Ojcze, Usłysz Bożej Matki głos, Janie Pawle teraz przyjdź czy Nie zastąpi Ciebie nikt.

W koncercie, oprócz piosenek, mogliśmy wysłuchać również poezję naszego wielkiego Rodaka. Wyboru wierszy dokonała Miejsko – Gminny Biblioteka Publiczna w Mieszkowicach.

Na zakończenie przygotowany został poczęstunek – papieskie kremówki.

Okrasą była całotygodniowa wystawa plastyczna poświecona życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II. Autorami były dzieci szkół Gminy Mieszkowice oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie.

FOTORELACJA-wydarzenia

Tym, którzy zgineli dla Polski

DSC 0813 Copy

4 października na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach, odbył się koncert patriotyczny„Tym, którzy zginęli dla Polski”.
Wydarzenie zostało sfinansowane z Programu Społecznik 2019-2021 - Programu Marszałkowskiego.
Przybyli goście mogli wysłuchać utworów muzycznych Kwartetu Ba-Rock z Opery na Zamkuw Szczecinie.
Taka formuła koncertu odbyła się po raz drugi na SiekierkowskimCmentarzu Wojennymw Starych Łysogórkach.

Cieszymy się bardzo z dużej frekwencji.

Organizatorami koncertu było Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach, Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, Gmina Mieszkowice.

FOTOREL

Zakończenie wakacji

DSC07044 Copy

W poniedziałkowe popołudnie 31 sierpnia Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach na Placu Wolności zorganizował imprezę pn” Zakończenie wakacji”. W programie była bajka dla najmłodszych „Bezpieczne miasto” , w której to artyści, aktorzy szczecińskich teatrów – Adam Dzieciniak oraz Przemysław Żychowski, uczyli w jaki sposób bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. W przedstawieniu wzięły udział również dzieci wybierane przez aktorów. Kolejnym punktem programu był „Kabaretowy Kogel Mogel” program dla dorosłej części widowni. Usłyszeć mogliśmy wesołe monologi, skecze i gagi.

Za wsparcie naszego przedsięwzięcia składamy gorące podziękowania Pawłowi Jędrasowi – „Stodoła” Pizza Pub.

FOTOREL

Sami Swoi w Węgorzynie

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dnia 15 sierpnia zespół Sami Swoi uczestniczył w odpuście parafialnym w Węgorzynie. Zespół zrobił oprawę muzyczną Mszy świętej. Po mszy wszyscy udali się na plac przykościelny gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Tam zespół również wykonał kilkanaście utworów, za które otrzymał zasłużone brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Zespół Sami Swoi dziękuje księdzu proboszczowi Andrzejowi Tychońcowi oraz Urzędowi Gminy w Węgorzynie za zaproszenie.

20200815_152513.jpg

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/mgokmiesz/domains/mgok.mieszkowice.net/public_html/templates/MGOK10/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/mgokmiesz/domains/mgok.mieszkowice.net/public_html/templates/MGOK10/html/pagination.php on line 135

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL