DZIEŃ KOBIET Wieczór z kabaretem

W piątek 6 marca w sali widowiskowo Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury
w Mieszkowicachodbyłasię impreza z okazji Dnia Kobiet.

Głównym punktem programu był występ aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie Adam Dzieciniak,Wiesław Łągiewka, Mirosław Kupiec i Krzysztof Niewirowski.
Tematem programu były żartobliwie ujęte relacje damsko - męskie. Panowie z kabaretu zaprezentowali też inne scenkiz „życia wzięte”,które rozbawiły zgromadzoną publiczność.
Były życzenia złożone przez dyrektora MGIOK w Mieszkowicach Zbigniewa Ciszka.

FOTOREL

KAZIUKI 2020

STROONAMGOKKAZIUKI

Mieszkowickie Spotkania z Piosenką Kresową – KAZIUKI cieszą się coraz większą popularnością i zataczają one coraz to szersze kręgi. Świadczy o tym fakt, że w tym roku na naszej scenie wystąpiła rekordowa ilość zespołów (14), w tym 4 które poraz pierwszy zaszczyciły nas swoją obecnością. Ogromną niespodzianką był występ Grzegorza Podwójnego – muzyka, kompozytora, wokalisty, aranżera, autora tekstów. Jego wzruszająca opowieść o historii tworzenia piosenek o tematyce kresowej oraz przepiękne utwory w jego wykonaniu niejednej osobie wycisnęły łzę z oka.

Na mieszkowickiej scenie wystąpili: zespoły „Canto” z Kamienia Wielkiego, „Jagienki”, „Śpiewajmi” z Bogdańca, „Cantores” z Witnicy, „Platerówki” z Boleszkowic, „Emeranto”, „Od Serca” z Chojny, „Sami Swoi” z Zielina, „Dobrawa”, „Niespodzianka” z Mieszkowic, „Kalimera” z Bielinka, „Macierzanka” z Pacholąt, „Słoneczne Seniority” ze Skolwina, kapela „Borowiny” z Trzcińska Zdroju oraz wspomniany wcześniej Grzegorz Podwójny z Dębna.

Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych Kaziuków; zespołom i instruktorom za przygotowanie wspaniałych występów oraz wsparcie w postaci blachy ciasta, moim współpracownikom za przygotowanie sali oraz posiłku, Jackowi Grędzie (OSP Mieszkowice) za pomoc w przygotowaniu wystroju sali i wypożyczenie krzeseł, Urzędowi Miejskiemu w Mieszkowicach za wypożyczenie krzeseł, Jarosławowi Błoniarczykowi za obsługę nagłośnienia, wszystkim za obecność i dobre słowo.

Zbigniew Ciszek
dyrektor MGOK Mieszkowice

FOTOREL

Ferie zimowe w MGOK Mieszkowice

STROONAMGOKFERIE

Jak co roku Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach przygotował szereg atrakcji dla dzieci w czasie ferii zimowych trwających od 10 do 21 lutego br. Nie zabrakło tradycyjnych warsztatów wokalnych, zajęć plastycznych oraz kącika gier. Przy współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowaliśmy zajęcia w bibliotece podczas których uczestnicy: poznali zasady funkcjonowania biblioteki, wykazali się wiedzą na temat bajek oraz malowali ulubionego bohatera książek. W czasie warsztatów kulinarnych dzieci piekły ciastka przyozdabiając je słodkościami. Na długo w pamięci pozostanie wizyta na stacji PKP gdzie poznaliśmy bardzo odpowiedzialną pracę zawiadowcy stacji a później udaliśmy się do piekarni by obserwować w jaki sposób powstaje chleb.
Bajka „Złota kaczka” w wykonaniu aktorów teatru Krak – Art z Krakowa to kolejna propozycja dla najmłodszych a pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowicach uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. W naszym programie nie mogło zabraknąć gier historycznych prowadzonych przez Dyrektora i pracownika Muzeum Pamiątek 1 AWP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Po raz pierwszy w planie ferii pojawiły się warsztaty origami. Ferie zakończyliśmy czwartkowym ogniskiem i piątkowym Balem Karnawałowym, który zgromadził około 60 dzieci przebranych w różnorakie stroje.
Składamy podziękowania wszystkim, którzy wsparli nas podczas organizacji tegorocznych ferii: OSP Mieszkowice, Wojciechowi Kadzikowskiemu – piekarnia Mieszko Mieszkowice, pracownikom PKP w Mieszkowicach, MGBP w Mieszkowicach, Muzeum Pamiątek 1 AWP oraz DZM & TMZM, Sołectwu Plany oraz Helenie Chodynieckiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

FOTOREL  I tydzień ferii

FOTOREL II tydzień ferii

Pracowity weekend zespołów MGOK

STROONAMGOKWEEKEND

W ostatni weekend (18 - 19 stycznia 2020) na zaproszenie organizatorów oba zespoły śpiewacze działające przy MGOK Mieszkowice reprezentowały się na różnych imprezach. Zespół Sami Swoi prezentował swoje umiejętności wokalne w Bogdańcu, Witnicy i w Mieszkowicach zaś Dobrawa na obchodach święta babci i dziadka w Reczycach. Oba zespoły zostały bardzo ciepło przyjęte prze organizatorów a za swój kunszt zostały sowicie nagrodzeni brawami. Dziękujemy wszystkim za zaproszenie.

FOTOREL  Kolędowanie w Bogdańcu

FOTOREL  Dzień babci i dziadka w Reczycach

FOTOREL Kolędowanie w Witnicy

FOTOREL Kolędowanie w Mieszkowicach