Z Kulturą na TY Mieszkowice 2012

Od 10 maja do 15 sierpnia 2012r. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach jest realizatorem kolejnego projektu „Z kulturą na TY Mieszkowice 2012” w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG IVA Euroregionu Pomerania . Jest to kontynuacja współpracy polsko -niemieckiej realizowanej na terenie naszego regionu.

Projekt rozpoczniemy 13 maja warsztatami teatru pantomimy, w których wezmą udział gimnazjaliści z Mieszkowic i Bad Freienwalde. Będą one okazją do zintegrowania oraz przełamania bariery językowej, wydobycia z uczestników twórczych możliwości, poznania technik aktorskich i pantomimicznych. Warsztaty poprowadzi Janusz Janiszewski - reżyser, scenarzysta i kierownik TEATRU UHURU. Efektem 4 dniowej pracy będzie 16 maja finałowy spektakl (akcja plenerowa), na Placu Wolności w Mieszkowicach.

Do szerokiego kręgu amatorów fotografowania i filmowania skierowany jest polsko - niemiecki konkurs medialny „Skarby Nadodrza”. Autorzy mają za zadanie wybrać i pokazać ( w 2 kategoriach – 5 minutowy film lub zdjęcia) atrakcje przyrodnicze, turystyczne, historyczne naszego regionu po obu stronach Odry. Nagrodzone prace będą przedstawione podczas Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2012.

Nabycie nowych umiejętności artystycznych będzie możliwe podczas integracyjnych warsztatów „Filcowania na mokro", które odbędą się 2 czerwca w MGOK. Każdy bez ograniczeń wiekowych może wziąć w nich udział i wykonać niepowtarzalną min. biżuterie, broszkę, etui czy też torebkę.

Ostatnim działaniem podsumowującym cały projekt będzie polsko - niemiecki festyn kulturalny „Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2012”, który odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca 2012r. Ideą festynu jest promowanie amatorskiej działalności kulturalnej i współpracy w różnorodnych dziedzinach. Dlatego na scenie prezentować się będą amatorskie zespoły artystyczne z Polski i Niemiec .Podczas imprezy swoje prace pokażą panie z Frauenzentrum Schwedt oraz panie z Kół Gospodyń z Gminy Mieszkowice. Koła Gospodyń naszej gminy przygotują degustację polskich pierogów w 10 smakach. Odbędzie się również wystawa prac wykonanych na warsztatach oraz nagrodzonych zdjęć konkursu „Skarby Nadodrza”. Integracyjne otwarte warsztaty tańca country 1 lipca skierowane będą również do nowych uczestników, a po nich odbędzie się premierowy pokaz. Sportowo - rekreacyjny charakter będą miały liczne imprezy sportowe tj. turnieje piłkarskie drużyn sołeckich i podwórkowych, wyścig kolarski MTB, przemarsz Nordic walking . O wszystkich tych działaniach na bieżąco będziemy informowali na naszej stronie internetowej (www.mgok-mieszkowice.pl) i tablicach ogłoszeń. Już teraz zapraszamy do licznego czynnego udziału w naszym projekcje.

Barbara Nowicka - dyrektor MGOK